"Enter"a basıp içeriğe geçin

Uganda’da Temiz İçme Suyuna Ulaşma Projesi

Uganda’da Nil İnsani Yardım Vakfının, Su kuyuları açma Projesi ile insanların umut ve sağlığına kavuşturulması için çalışıyoruz. “Uganda Nile Humanitarian Development Agency” olarak Uganda kırsalındaki toplulukların hayatlarının iyileştirilmesine öncülük ediyoruz. Bağışçılarımızın desteği ile daha sağlıklı bir geleceği gerçeğe dönüştürüyoruz.

UGANDA’DAKİ SU KRİZİ

Uganda’da 24 milyon insan temiz, güvenli içme suyuna erişemiyor. Yeraltı suları esas olarak toprağa sızan yağmur suları ile beslenir. Bu su potansiyeli pompalar ve kuyularla yer üstüne çıkarılabilir. Yeraltı suyu olmadan yaşam zorlaşmaktadır.

Kırsal kesimdeki insanlar içme sularını çoğunlukla göletler, nehirler ve göller gibi yüzey kaynaklarından karşılarlar. Bu kaynaklar genellikle çiftlik hayvanları için sulama yerleri, tuvaletlerden yokuş aşağı giden atıklar ve çamur kayması döküntülerinin oluşturduğu havzalardır. Ishal, kolera, dizanteri, difteri, tifo ve hepatit gibi hayatı tehdit eden hastalıklara sebep olabilecek tehlikeli kirletici maddelerdir.

Uganda’da tedavi edilen tüm hastalıkların %70’in den fazlası doğrudan temiz su eksikliğinden veya yetersiz sanitasyon ve hijyenden kaynaklanmaktadır. Bu durum her yıl dünyada 3,4 milyon insanın su kaynaklı hastalıklardan ölmesiyle sonuçlanmaktadır. Bu ölümlerin %43’ü, 5 yaşın altındaki çocuklar yaşamaktadır.

Yeraltı suyunu keşfetmek, korumak ve sürdürülebilir bir şekilde kullanmak, hayatta kalmak ve iklim değişikliğine uyum sağlamak, su ihtiyacını karşılamak için bağışçılarımızın destekleri önem arz etmektedir temiz içme suyuna ulaşamayan ölümle burun buruna olan, insanların su ihtiyacına çözüm olmaya çalıştığınız için teşekkür ediyoruz..

İyilik karşılık beklemeden vermek; imkanlarını, tecrübesini, sevgisini ve merhametini, dünyevî bir karşılık düşünmeden paylaşmaktır. Bağışçılarımızın destekleri ile ihtiyaç sahibi insanların umutlarına ışık olabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ve yapacağınız iyilikler için Allah razı olsun…

Uganda’dan Selamlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir